Co można wyrzucić do odpadów wielkogabarytowych?

Co można wyrzucić do odpadów wielkogabarytowych?

Co można wyrzucić do odpadów wielkogabarytowych?Właściwe gospodarowanie odpadami to jedno z najbardziej odpowiedzialnych zdań i jedno z największych wyzwań XXI wieku. Bogacenie się społeczeństw oraz rosnący konsumpcjonizm niewątpliwie związany jest ze wzrostem produkcji odpadów. To z kolei wymaga podejmowania wysiłków związanych z poszukiwaniem nowych, efektywnych, a jednocześnie ekologicznych sposobów postepowania z odpadami, zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Jedną z metod radzenia sobie z rosnącą produkcją odpadów jest odpowiednie gospodarowanie obejmujące szereg procesów związanych ze zbieraniem, transportem i przetwarzaniem odpadów.

Narzucony przepisami obowiązek segregacji śmieci, nie oznacza ich redukcji przez poszczególne gospodarstwa domowe, ale z pewnością przyczynia się do zmniejszenia ich ilości na wysypiskach, ponieważ sortowanie odpadów pozwala na odzyskiwanie wielu materiałów, poddawanie ich obróbce i ponownemu wykorzystaniu.

ODPADY WIELKOGABARYTOWE

Obowiązkiem każdego z nas jest selektywna zbiórka różnego rodzaju frakcji odpadów komunalnych, w tym bio, metale i tworzywa sztuczne, odpady zmieszane, papier oraz szkło.

W codziennym funkcjonowaniu stajemy przed koniecznością segregacji, nie tylko opakowań po skonsumowanych produktach odżywczych, czy zużytych przedmiotów powszechnego użytku, ale także mamy do czynienia z odpadami wielkogabarytowymi, które ze względu na duże rozmiary nie mieszczą się do standardowego pojemnika na śmieci.

CO ZALICZAMY DO TAK ZWANYCH „GABARYTÓW”

Na pytanie, co można wyrzucić do odpadów wielkogabarytowych, usiłuje znaleźć odpowiedź każda osoba, która staje przed koniecznością i szuka sposobności pozbycia się ich z domu.

Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy przede wszystkim stare meble, w tym szafy, biurka, stoły, krzesła i fotele, które ze względu na duże rozmiary muszą być składowane zazwyczaj na dzień przed wskazaną datą zbiórki odpadów wielkogabarytowych, w wyznaczonych miejscach, wskazanych przez administratora danego budynku.

Oprócz mebli do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy także materace, meble ogrodowe, dywany, wykładziny, wanny, brodziki i zlewozmywaki, kabiny prysznicowe, panele, karnisze a także duży sprzęt sportowy, w tym rowery, jak również wózki dziecięce i zabawki dużych rozmiarów, oraz duże sprzęty muzyczne.

Segregując odpady a następnie właściwie się ich pozbywając, przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska, dlatego jako firma, która ceni sobie korzyści płynące z ochrony środowiska zachęcamy Państwa do świadomego i odpowiedzialnego podejścia do właściwego sposób gospodarowania odpadami.